Rocznik ’99. Od 2015 roku uczeń Technikum nr 15 na kierunku technik cyfrowych procesów graficznych.

Kiedy miałem 7 lat zacząłem interesować się filmem, a w szczególności produkcją i efektami. Już wtedy podczas wypożyczania filmów pytałem o dodatkową płytę, na której znajdowały się tzw. „behind the scenes”. Potrafiłem oglądać godzinami jak wygląda produkcja oraz tworzenie efektów wizualnych (tzw. VFX).

W szkole podstawowej kręciłem filmy z jazdy na deskorolce i rolkach, ale już wtedy czułem, że chciałbym robić coś więcej. Zacząłem uczyć się nowych programów do grafiki 3D aby urozmaicić swoje prace.

Przez 3 lata gimnazjum uczyłem się nowych technik produkcji oraz filmowania. Nauczyciele w szkole pomagali mi w realizowaniu siebie i swojej pasji. W drugiej klasie mój film zajął drugie miejsce w Wojewódzkim Konkursie Filmowym pt. „Razem w pełni sprawni” organizowanym przez „Promyk Słońca”. Dostałem również nagrodę za najlepiej wyreżyserowany film. To jeszcze bardziej zmotywowało mnie do dalszej pracy w tym kierunku. W tym czasie tworzyłem też swoje pierwsze animacje 3D oraz 2D.

W pierwszej klasie technikum założyłem swój kanał na YouTube, w którym działam do dziś dla „zajawki”. Oprócz nauki prowadzę własną działalność związaną z tworzeniem reklam, animacji oraz VFX. Robiłem zlecenia dla wielu firm w Polsce oraz zagranicą (m.in. USA i Chin).

Inspirują mnie głównie niebo i gwiazdy. Uwielbiam również spędzać czas z kreatywnymi ludźmi, których mi nie brak – to oni mnie motywują.

Kocham swoją pasję i to co robię, po technikum na pewno nie zamierzam przestać.

ERASMUS+ REKLAMA/ ADVERTISEMENT from Mateusz “owi” Owsiany on Vimeo.