belka_strzelcy

Uczniowie naszej szkoły od kilku lat biorą udział we wszystkich zawodach strzeleckich i sportowo-obronnych. Założycielem sekcji, będącej co roku w ścisłej czołówce wszelkich imprez strzeleckich, jest były nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa, pan Ryszard Kraul. Obecnie zespołem kieruje pan Dariusz Omelaniuk.

Kliknij w przycisk poniżej i dowiedz się więcej o działalności sekcji: Sekcja strzelecka

Dzień otwarty szkoły 6.04.2019 – pokaz broni strzeleckiej
Podczas dni otwartych szkoły 6.04.2019 w Technikum nr 15 odbył się pokaz broni strzeleckiej zorganizowany przez Szkolne Koło Strzeleckie. Zaprezentowaliśmy broń pneumatyczną, sportową oraz bojową, pistolety i karabiny. Nie mogło oczywiście zabraknąć słynnej Beretty i legendarnego M-16.

Mikołajkowe Zawody Strzeleckie

W środę 4 grudnia 2019 na strzelnicy LOK przy ul. Świdnickiej odbyły się szkolne Mikołajkowe Zawody Strzeleckie. Uczniowie klasy pierwszej rywalizowali w konkurencji karabinek pneumatyczny, przyrządy celownicze otwarte, natomiast uczniowie klas wyższych w konkurencji karabinek pneumatyczny, przyrządy zamknięte.

Wyniki zawodów:
Klasy pierwsze (przyrządy otwarte):
1 miejsce Nagórna Sylwia 1TC
2 miejsce Kuziak Julia 1C2
3 miejsce Góral Dominika 1TC

Klasy II, III i IV (przyrządy zamknięte)
1 miejsce Sochański Brunon 3TC2
2 miejsce Bartkowska Oliwia 2TC1
3 miejsce Lorek Wiktoria 3TD

6 grudnia grupa naszych uczniów wystartowała w Mikołajkowych Zawodach Strzeleckich zorganizowanych przez zespół instruktorów i sędziów Klubu Strzeleckiego VIS Ligi Obrony Kraju. Strzelaliśmy z karabinka sportowego wz.48 „Radomka” kal.5,6 z postawy strzeleckiej stojąc z wykorzystaniem podpórki. W zawodach uczestniczyła również liczna grupa uczniów reprezentująca Akademickie LO Politechniki Wrocławskiej. Dodatkową atrakcją zawodów była możliwość strzelania przez zwycięzców zawodów z karabinka AK (Kałasznikowa), pistoletu maszynowego MP5 i pistoletu Glock. W zawodach wystartowało w sumie 30 uczniów.
Wyniki zawodów (najlepsza „siódemka”)

  1. Żałobnik Mateusz ALO PWr 80 pkt
  2. Bartkowska Oliwia Technikum nr 15 79 pkt
  3. Piotrowski Jan ALO PWr 72 pkt
  4. Lorek Wiktoria Technikum nr 15 71 pkt
  5. Pławiak Weronika Technikum nr 15 69 pkt
  6. Godek Jan ALO PWr 67 pkt
  7. Kuziak Julia Technikum nr 15 66 pkt

    Poziom zawodów był bardzo wyrównany, a o zdobyciu 1 i 3 miejsca na podium decydował dosłownie 1 punkt. Gratulacje dla naszych zawodników, a szczególnie dla OLIWII BARTKOWSKIEJ z klasy 2TC1. Bardzo dobrze zaprezentowały się także Wiktoria Lorek 3TD i Weronika Pławiak 2TC2. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Złoty medal Maksymiliana Buczyńskiego na zawodach 10.12.2019
Znakomicie zaprezentował się Maksymilian Buczyński uczeń klasy 4TC2 na zawodach „ O Wielką Bombkę Wigilijną”, które odbyły się 10 grudnia 2019 na strzelnicy LOK przy ulicy Świdnickiej. W zawodach wystartowali uczniowie reprezentujący 8 szkół ponadpodstawowych z Wrocławia i okolic. W pasjonującym Konkursie Jednego Strzału nie dał szans swoim konkurentom i pewnie zajął 1 miejsce zdobywając złoty medal! Gratulacje dla Maksymiliana.