30.11.2018 roku w godzinach 10.00-15.00 odbyło się w naszej szkole z inicjatywy pana dyrektora Grzegorza Ćwiertniewicza już drugie spotkanie z pisarką panią Ewą Karwan-Jastrzębską, autorką poczytnych książek dla dzieci i młodzieży, scenarzystką, a ostatnio także poetką. Spotkanie poświęcone zostało WYDARZENIU. Wydarzeniem tym zaś był koniec świata. Pani Karwan przedstawiła swoją powieść „Misja Xibalba”, opowiedziała o jej powstaniu i osobach zaangażowanych w jej tworzenie, m.in. o autorce ilustracji pani Dorocie Kobieli, której filmowa opowieść o Van Goghu przyniosła międzynarodową sławę.

Uczniowie zaprezentowali napisane na to spotkanie nowelki, a pani Karwan przeczytała wybrane wcześniej przez siebie fragmenty tychże i omówiła całe utwory młodych autorów koncentrując się przede wszystkim na tym co pozytywne i w pracach interesujące. Zarezerwowano też czas na dyskusje, wyrażanie własnych opinii i pytania.

Atmosfera była przesympatyczna. Pani Karwan jest osobą, która uwielbia kontakt z młodzieżą i to na spotkaniu dało się zauważyć już od pierwszej chwili. Nasi uczniowie byli zachwyceni, a świadczyć może o tym fakt, że z planowanych na warsztaty literackie trzech godzin zrobiło się pięć i nikt tego nie zauważył, a po oficjalnym zakończeniu wielu uczniów jeszcze indywidualnie rozmawiało z pisarką.

Pani Ewie Karwan – Jastrzębskiej serdecznie dziękujemy i życzymy dalszych zawodowych sukcesów. Czekamy również na spotkanie w przyszłym roku, na które już jesteśmy umówieni.

Przygotowała J. Wysoczańska