Niestety w tym roku szkolnym (podobnie jak w ubiegłym) nie udało się zorganizować zawodów sportowo-obronnych WROCLOK. Wszystko wskazuje na to, że Otwarte Zawody Sportowo-Obronne Młodzieży Ligi Obrony Kraju Dolnego Śląska – to już historia.

Skoro o historii – udział naszej szkoły (wówczas Zespołu Szkół nr 25) w tych zawodach sięga roku 2005, a wyglądało to tak:

Dnia 21 maja bieżącego roku we Wrocławiu odbyły się zawody sportów obronnych WROCLOK 2005. Udział wzięło 17 zespołów z różnych miejscowości na Dolnym Śląsku. Organizatorem tych zawodów był wrocławski LOK. Zawodnicy mieli do wykonania zadania takie jak: marszobieg wg mapy, punkt chemiczny, punkt medyczny, rzut granatem do celu, strzelanie, pokonanie przeszkody wodnej, punkt logistyki i punkt spostrzegawczości. Cała trasa, jaką mieli do pokonania uczestnicy zawodów wynosiła około 7 km. Klasyfikacja tych zawodów prowadzona była kategorii zespołowej i indywidualnej.

Zespół Szkół nr 25 w tych zawodach reprezentowali:

  • Klaudyna Kozieł – kapitan drużyny
  • Tomasz Bek
  • Paweł Danielik
  • Maciej Ostrowski
  • Piotr Czarnowski

oraz Aleksander Szczot który reprezentował naszą szkołę w składzie mieszanej drużyny międzyszkolnej.

W klasyfikacji drużynowej zespół naszej szkoły uplasował się na II miejscu. Był to ogromny sukces, zwłaszcza, że był to pierwszy „nasz” start w tego typu zawodach.

Indywidualnie w klasyfikacji generalnej oraz kategorii chłopców zwyciężył (nie mając sobie równych) Aleksander Szczot.

Olek w tym samym czasie (równolegle) brał udział w rozgrywanych na Odrze we Wrocławiu – Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. Po nocnych zmaganiach na Odrze, rano stawił się na starcie, pobiegł, zwyciężył i wrócił ponownie na mistrzostwa.

Olek i Maciek byli wówczas uczniami klasy liceum ogólnokształcącego, natomiast Klaudyna, Tomek, Paweł i Piotr uczniami liceum profilowanego. Tyle o historii.

Ryszard Kraul

Kliknij tutaj, by poznać plan działań sekcji strzeleckiej w roku szkolnym 2017/2018.