W tym roku we Wrocławiu odbył się XIX Dolnośląski Festiwal Nauki. Uczniowie naszej szkoły brali udział m.in. w wykładzie inaugurującym ten festiwal, natomiast w dniach 22 – 27 września br. po raz pierwszy DOLNOŚLĄSKI FESTIWAL NAUKI zagościł w TECHNIKUM NR 15.

Mieliśmy przyjemność gościć specjalistów z zakresu reklamy, chemii i fizyki, którzy przeprowadzili pokazy interaktywne dla naszych uczniów. Uczniowie klas 3TE, 3TF, 4 TE i 4 TF brali udział w pokazie „Sekrety reklamy”, podczas którego mogli odświeżyć i ugruntować swoją wiedzę na temat reklamy oraz przygotować plakaty reklamowe. Weronika Kijewska z klasy 3TE „chętnie weźmie udział w takich zajęciach za rok, aby poznać jeszcze więcej ciekawostek na temat kampanii reklamowych”.

Uczniowie klas 1 TA, 2 TA, 2 TB, 3 TA mogli stać się na chwilę policjantem lub stworzyć swoje własne, podwodne, chemiczne ogrody, podczas pokazu „ZBIERZ PLONY”, który przygotowali doktoranci Wydziału Chemii UWr. Kuba Cieślak z klasy 3 TA również „…chętnie będzie uczestniczył w takich doświadczeniach, tylko ma nadzieje, że będą one jeszcze bardziej widowiskowe.” A uczniowie klas 1 TD i 2 TD zobaczyli jak działa ludzkie oko i dlaczego niebieski laser jest dużo bardziej niebezpieczny niż czerwony, podczas „Prostych eksperymentów z fizyki”.

Uczestnicy biorący aktywny udział w pokazach po skończonych zajęciach otrzymywali pamiątkowe smycze, gry logiczno – zręcznościowe oraz słodki upominek. Mamy nadzieje, że za rok znowu będziemy miło wspominać kolejną edycję DFN, który ponownie odbędzie się w TECHNIKUM NR 15.

Magdalena Słowik – Góralska

Fotorelacja:
Gabi Łozińska
Maja Żurawek