W ramach Tygodnia Kultury uczniowie klasy IIC1 gościli w Bibliotece Austriackiej na wykładzie pani Darii Żminkowskiej o historii Austrii i księstwie Liechstenstein.

Republika Austrii to kraj federacyjny położony w Europie Środkowej. Państwo składa się dziewięciu landów. Językiem urzędowym na terenie Austrii jest niemiecki; powierzchnia Republiki Austrii to nieco ponad 84 tysiące kilometrów kwadratowych, a liczba ludności to prawie dziewięć milionów mieszkańców.

Austria to przede wszystkim wielcy artyści, kompozytorzy, pisarze – ludzie, którzy rozsławili swój kraj na całym świecie. Franz Kafka, Peter Handke,Wolfgang Amadeus Mozart, Johann Strauss, Sigmund Freud, Gustav Klimt, Oskar Kokoschka to przedstawiciele kultury Austrii.

W gronie znakomitych artystów jest również Ilse Aichinger austriacka poetka i pisarka, znacząca reprezentantka powojennej literatury niemieckojęzycznej.

Z okazji jubileuszu 30-lecia Biblioteki Austriackiej we Wrocławiu nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć wystawę Ilse Aichinger Zaczęło się od Ilse Aichinger 1921-2021.

Agnieszka Mierzejewska