Nasza szkoła włączyła się w projekt fundacji „Wszyscy jesteśmy aniołami” http://wszyscyjestesmyaniolami.pl/dzieci-dzieciom.html

W ramach projektu od przyszłego tygodnia do świąt wielkanocnych będą organizowane zbiórki, z których dochód zostanie przeznaczony na budowę studni i szkoły w miejscowości Telfetit w Etiopii.

Wolontariusze zorganizują sprzedaż ciast, kartek i ozdób wielkanocnych. Środki pieniężne będą również zbierane do skarbonek z logo fundacji.

Telfetit to miejsce w którym żyje około 15 tys. mieszkańców, miejscowość położona jest w górach a ludność mieszka w dużej mierze porozrzucana na dużym obszarze.
W miejscowości nie ma elektryczności, Największym problemem mieszkańców Telfetit jest brak dostępu do wody, Susza sprawia że ludzie nie mogą uprawiać ziemi i często panuje tam głód. Również brak dostępu do wody powoduje dużą śmiertelność wśród ludzi. Dzieci z Telfetit pokonują około 9km do szkoły by po powrocie (razem 18km) zajmować się wypasem bydła i zbieraniem drewna na opał. Fundacja chce wybudować tam wielki zbiornik wody który zapewni miejscowej ludności podstawy normalnego. Wierzymy że dzięki pomocy uczniów z Polskich szkół będzie można zbudować miejscowość która dzięki wodzie i edukacji będzie mogła samowystarczalnie funkcjonować.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [606.00 B]