Przestrzeń Młodej Galerii już opanowana przez lekkość Aleksandry Wybraniec, wszędzie unosi się duch baletu utrwalony na płótnach, anioł jeszcze trochę miota skrzydłami ale sztuka się broni.
Do 25 listopada w Młodej Galerii można oglądać autorską wystawę Aleksandry Wybraniec z klasy 4TE prezentującą magiczny świat dziewczyny która prostuje skrzydła aniołom. Wszystkim aniołom, tym upadłym również. 
 

Wystawa pt. „Prostujmy skrzydła” jest szczerą opowieścią o Niej. O Jej poszukiwaniu drogi, której szlak wytoczony jest przez zadawane pytania i poszukiwaniem odpowiedzi. To meandry zarysowane kolorową kredką, przez dziewczynkę stającą się kobietą. Kobietą prawdziwą broniącej siebie i swoich wartości. Kobietę silną, nie godzącą się na proste rozwiązania. A to wszystko okraszone delikatną naiwnością kobiety, która czasami tęskni za tą małą dziewczynką. Można się z Nią nie zgadzać, ale przekonać Ją można mając tylko mocne i prawdziwe argumenty. Serdecznie gratuluję, Olu.

Anna Jankowska
 

Ma cechy, jakie zwykle mają artyści. Jej twórczość nie zepsuta artyzmem w połączeniu z talentem daje piękno. Tak powstaje dziwny paradoks. Jest jednocześnie bliska sztuki i nie ma z nią nic wspólnego. Jest szczera, prawdziwa, jakaś. Świeżość tego co zobaczyłem zauroczyła mnie od pierwszej chwili. To jest piękne swoją nonartystycznością. Boje się, że więcej takiego cudu nie zobaczę. Boję, się że skrzydło moje jest już skostniałe estetyką twórczości powszechnej.

Marek Sosnowski
 

Wspaniała wystawa. Naprawdę.

Paweł Wojas
 

Przepraszam, że nie mogłem być.

Jakub Kamiński
 

Trzeba to wydać. To będzie bestseller.

Katarzyna Hebda
 

Bardzo, bardzo.

Bartosz Partyka
 

O!

Jerzy Mossakowski
 
Fotorelacja:
Maja Żurawek
Marek Sosnowski