W dniach 2-13 marca 2020 odbyły się praktyki zagraniczne w stolicy Węgier. Krótko, bo zagrożenie koronawirusem przerwało realizację projektu Europejskie praktyki na plus V. Dziesięciu uczniów
w zawodzie technik grafiki i poligrafii cyfrowej znalazło miejsce praktyk u przyjaznych budapesztańskich Pracodawców, a w wolnym czasie zwiedzali to piękne miasto. Uczniowie wykonywali ikony i ilustracje informujące o zagrożeniach w cyberprzestrzeni. Musieli zrobić instrukcje do gry VR. A następnie ilustracje gry VR i drzewa decyzyjnego. Niektórzy zapoznawali się z zasadami działania aplikacji SaveSrah.
A tak podsumowywali wyjazd:

To było niesamowite doświadczenie i chętnie pojechałabym ponownie na praktyki.
Mimo tak krótkiego czasu bardzo dobrze wspominam cała przygodę, pracowałam w zgranej grupie z bardzo sympatycznym szefem. Praktyki otwierają bardzo dużo drzwi do kariery zawodowej.
Poznałam tam dużo ciekawych osób, nabrałam doświadczenia i bardziej zachęciłam się do pracy w zawodzie. Zostałam pochwalona za swoja pracę i otrzymałam ocenę celujący.
Następny tydzień spędziłem na pracy nad stroną internetową, dopóki nie dostaliśmy informacji, że trzeba wracać do Polski. Pobyt na Węgrzech będę wspominał bardzo pozytywnie. Nasza pracodawczyni była jedną z bardziej pozytywnych i milszych osób jakich spotkałem w życiu. Praca była spokojna, udało mi się nauczyć jak tworzyć layout do strony internetowej, udało mi się zwiedzić jedno z ładniejszych miast na świecie. Podsumowując projekt praktyk zagranicznych był jednym z lepszych projektów, w jakim miałem okazję brać udział.
Praca w tej firmie przyniosła mi wiele frajdy. Warunki pracy były w porządku, a pracodawca miły. Nabrałem doświadczenia w zakresie tworzenia wektorowych elementów i ilustracji.
Praktyki zagraniczne pozwoliły mi nauczyć się wykorzystywać zdobyte umiejętności w praktyce. Pierwsze dwa dni zostały poświęcone na zapoznanie się z projektem Power Erasmus+ za granicą, przydzieleniem i wprowadzeniem do miejsca pracy oraz na zaprezentowanie uroków stolicy cudownego kraju, jakimi są Węgry. Zostałam praktykantką w firmie zajmującej się usługami domowymi na zamówienie. Ja i mój kolega, który również pracował tam ze mną, wraz z grafikiem przewodnim miałam się zająć wyglądem ich strony internetowej. Zaczynałam pracę od 9.00, a kończyłam 17.00. Sobota została poświęcona na zapoznanie się z architekturą i widokami Budapesztu, pięknej stolicy Węgier.