Tuż przed feriami miałam przyjemność odwiedzić podopiecznych Ekostraży, dla których w naszej szkole odbywała się zbiórka – “Kupka chrupka”. Dzięki waszej determinacji i wsparciu, przekazaliśmy dla nich 280 zł, które uzyskaliśmy ze wszystkich grosiczków i większych nominałów, które nam przekazaliście!

Oprócz tego pracownicy Ekostraży otrzymali również wiele innych dobroci – puszeczki, suche karmy i mnóstwo, całe mnóstwo kocyków – dzięki Klaudii Kondratowicz (4TD). Wszystkim, którzy wsparli moją akcję jestem gorąco wdzięczna i chylę wam czoła za to, że tak miło odebraliście moją inicjatywę.

Dwa pieski widoczne na zdjęciach i filmiku to Biszkopcik i Doda. Cudowne maleństwa, które przywitały mnie niesamowicie! Pomimo że przeszły w życiu wiele, co swoje skutki ma do teraz – MAJĄ OGROMNĄ WOLĘ ŻYCIA!

Biszkopt: “Piesek jest młody i niestety ma złamany kręgosłup w odcinku lędźwiowym. Jego tylne łapki są całkowicie bezwładne, ciągnie je za sobą. Gdyby właściciel nie chorował na dumę i bezzwłocznie poszukał pomocy dla psa, pies miałby ogromną szansę na życie bez niepełnosprawności. W tej chwili szanse na to są znikome.” https://www.facebook.com/335087058500/photos/?tab=album&album_id=10154681177033501

Doda: “Lekarz weterynarii badający zwierzę jednoznacznie orzekł, że pies był głodzony oraz nieleczony i na skutek tego znajduje się w stanie skrajnego wyniszczenia. Nasz nowy podopieczny wygląda jakby był staruszkiem, a tak naprawdę to skandalicznie zaniedbany cierpiący pies w średnim wieku.” https://www.facebook.com/335087058500/photos/?tab=album&album_id=10154729649863501

W ośrodku znajdywały się również koty. Jeden z widocznych na zdjęciu znalazł się tam po potrąceniu przez samochód. Inne, z równie trudną przeszłością, między innymi białaczka i FIV.

W międzyklasowej rywalizacji na zebranie jak największej kwoty dla podopiecznych Ekostraży wygrała klasa 1TD, drugie miejsce zajęła 4TE, a trzecie 4TD. Wielkie gratulacje!

Ogromne podziękowania dla Pani Jolanty Kindlik za pomoc i wsparcie w ogarnięciu całej akcji; dla wolontariatu, który równie mocno zaangażował się w sprawę; dla Macieja Wasika, który pomógł przetransportować mi wszystkie dary; nauczycieli, którzy również chętnie oddawali swoje pieniążki na rzecz zwierząt oraz dla WAS KOCHANI UCZNIOWE T15.

Dziękuję!
Patrycja Biegalska, 4TD

Poniżej umieszczamy materiały filmowe i zdjęciowe, oraz podziękowanie Ekostraży.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [617.00 B]

podziękowanie