Przyjdzie taki dzień (może wcześniej niż myślisz), kiedy będziesz trzymał w swoim ręku ludzkie życie… od tego co zrobisz zależeć będzie życie wielu osób – poszkodowanego, jego rodziny, świadków zdarzenia… być może również Twoje… (Polska Rada Resuscytacji)

13 października 2018r. reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XVI Wrocławskiej Olimpiadzie Pierwszej Pomocy.
Celem Olimpiady jest popularyzowanie wśród młodzieży wiedzy teoretycznej i praktycznej z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
Zawody odbyły się w I LO we Wrocławiu przy ulicy Poniatowskiego.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Sylwia Frąszczak 1TF
Michał Taraciński 1TC2
Julia Dudziak 1TAB
Gabriela Osuch 1TC2 (fotograf)

Zawody składały się z części teoretycznej (testy i pytania z zakresu udzielania pierwszej pomocy) oraz z części praktycznej (5 stacji). Na stacjach członkowie drużyn mieli za zadanie wykonać określone czynności ratownicze. Urazy na stacjach nawiązywały do najczęściej spotykanych w życiu codziennym wypadków. Od uczestników zawodów wymagana była wiedzy z zakresu BLS AED Europejskiej Rady Resuscytacji i wytyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy Polskiej Rady Resuscytacji. Zadaniem każdego zespołu było określenie i zdiagnozowanie sytuacji oraz prawidłowe udzielenie pierwszej pomocy.
Reprezentacja naszej szkoły, którą stanowili uczniowie klas pierwszych, startujący po raz pierwszy w Olimpiadzie zajęła bardzo wysokie 4 miejsce!
Serdeczne gratulacje dla wszystkich członków zespołu i życzymy zwycięstwa na następnych zawodach.

Darusz Omelaniuk
nauczyciel EdB