Nawiązana współpraca z Europuente, nowym partnerem w hiszpańskiej Granadzie okazała się bardzo owocna. Pani Dyrektor odbyła wizytę monitorującą przygotowanie miejsc 3-tygodniowych staży dla uczniów i nauczycieli zawodu, warunki pobytowe dla grupy młodzieży. W sumie 14stu byłych i obecnych uczniów klas IV w zawodach: technik grafiki i poligrafii cyfrowej, technik fotografii i multimediów, technik reklamy i technik analityk doskonalą swoje umiejętności zawodowe w projektowaniu 2D i 3D, przygotowują posty reklamowe dla organizacji goszczącej, czy też wykonują profesjonalne badania bioanalityczne. W ramach obecnego projektu Europejskie praktyki na plus VIII, dofinansowanego przez Unię Europejską. trójka nauczycieli zrealizowała job shadowing.
Fotorelacja pierwszego tygodnia w załączeniu. Zwrócić należy uwagę na rytm dnia, który składał się na ten pobyt: praca; sjesta; kawałek słońca i poznawanie kultury Andaluzji; a na koniec grzmoty-lanie-gradobicie na “słonecznym” Półwyspie Iberyjskim. A wszystko to co dzieje się teraz było poprzedzone intensywnym kursem językowym i kulturowym z udziałem wolontariuszy właśnie z Hiszpanii.

A tutaj wiadomość przesłana nam od jednego z partnerów hiszpańskich:

Dzień dobry Lidio

Miło że piszesz, miło wspominam nasze spotkanie i mam nadzieję, że masz się
dobrze!

Mobilność Waszych uczniów leci pełną parą. Dają z siebie wszystko i tak jak
zapowiadaliście: SĄ NIESAMOWICI.
Joasia, nauczycielka jest przesympatyczna!
CZAPKI Z GŁÓW!

A poniżej – wycieczka po historycznej Alhambrze dostarczyła wielu cudownych przeżyć naszym uczniom, chociażby dlatego, że polskojęzyczną przewodniczką okazała się absolwentką NASZEJ szkoły sprzed
19 lat….ale świat jest mały 🙂