W dniach 19–21.06.2015 r. na obiektach Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu/k Warszawy, odbyły się Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym, mające na celu między innymi wyłonienie reprezentacji Krajowej Organizacji LOK do Mistrzostw Polski w wieloboju obronnym o Puchar Ministra Obrony Narodowej.

Rozgrywane konkurencje były podobne do tych, jakie obowiązywały na zawodach sportowo-obronnych Wroclok-2015 podczas których nasze dziewczyny (przypominam) po raz któryś zdobyły pierwsze miejsce. Zwycięstwo to upoważniało do reprezentowania Dolnośląskiej Organizacji LOK na mistrzostwach w Zegrzu.

Dolnośląską LOK reprezentowały:

Anna Borecka 3TB (kapitan drużyny), Joanna Chlebowska (ubiegłoroczna absolwentka), Martyna Wiktorska 2TE, Katarzyna Górnik 1TB, Sylwia Panek VII LO oraz Natalia Lubczyńska 1TB (rezerwowa). Serwis fotograficzny zapewniła Agata Giebel 3TA.

Funkcję opiekuna i II trenera sprawował ks. Jerzy Filip.

W wyniku zaciętej rywalizacji dziewczyny uplasowały się na IV miejscu (najlepsza lokata w dotychczasowych startach dolnośląskiej LOK). Jest to duży sukces, zwłaszcza, że był to pierwszy start na takim szczeblu. Konkurencje wymagały dużych umiejętności technicznych oraz ogromnej kondycji (trochę jej brakło) zwłaszcza , że rywalki były również świetnie przygotowane.

Równolegle do wieloboju obronnego, rozgrywany był Konkurs Piosenki Patriotycznej, w którym to drużyna (przygotowana przez ks. Jerzego) zajęła II miejsce.

Gdy emocje opadły dziewczyny stwierdziły, że „pudło” jest w ich zasięgu i „żądne krwi” oraz „głodne sukcesu” postanowiły pokazać co potrafią w przyszłym roku. Zobaczymy? 🙂

Opiekun i trener Szkolnego Kółka Strzeleckiego
Ryszard Kraul