Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Jakub Matuszak, od kilku dni wizytuje w Macedonii Północnej, na międzynarodowej wymianie uczniowskiej. Oto jego relacja:

Dzisiejszy dzień był naprawdę udany. Mieliśmy wiele zajęć integracyjnych i kulturowych (międzynarodowa ekipa, tak jak pisałam kraje bałkańskie, w tym PL i Hiszpania – jako zjawisko 🙂 ). Rano specjalnie wstałem wcześniej i poszedłem na poranne zwiedzanie miasteczka, nie jest ono za duże, ale ma swój urok i klimat.

Warsztaty dotyczące ekologii na pewno wykorzystamy u nas w szkole, dowiedzieliśmy się co się dzieje z odpadami segregowanymi a co się dzieje z odpadami mieszanymi. Trzeba to koniecznie zmienić u nas w szkole.

Zaśmiecanie świata jest naprawdę dużym problemem, a robi się stosunkowo mało jeżeli chodzi o oczyszczanie i zapobieganie zanieczyszczeniu świata.

Jutro jedziemy na wycieczkę do Ochrydy i rozpoczniemy akcję sprzątania świata! 🙂

A tutaj kolejna relacja:

Przesyłam zdjęcia z pięknej Ochrydy! Posprzątaliśmy tamtejszy park narodowy(jego część, bo na całość nie starczyłoby nam czasu) warsztaty są tworzone jako integracja z edukacją.

Warsztaty mają na celu uświadomienie nie tylko jak dużym problemem jest zagrożenie nadchodzące ze strony ocieplenia klimatu ale również znalezienie rozwiązań, które pomogą ekologii.

Wszyscy rozmawiamy tylko w języku angielskim 🙂