26 września obchodziliśmy Europejski Dzień Języków. To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy.

26 września, a także w tygodniach poprzedzających i następnych, w całej Europie organizowane są kursy językowe, gry, debaty, konferencje, programy radiowe, konkursy i inne imprezy dla każdego.

W ramach obchodów EDJ nasi uczniowie wzięli udział w konkursach językowych, w których mogli nie tylko sprawdzić swój poziom językowy, ale również zaprezentować talenty muzyczne.

Do konkursu  na tłumaczenie tekstu piosenki z języka angielskiego przystąpiło  17 uczniów z różnych klas naszej szkoły. Uczniowie mieli do wyboru trzy piosenki: “Grendel” zespołu Marillion, “Talk” z repertuaru Hozier, oraz ” Enjoy the Ride” zespołu Morcheeba, przy czym ten ostatni tekst cieszył się największym zainteresowaniem.

Natomiast uczniowie, którzy brali udział w konkursie na tłumaczenie piosenki z języka niemieckiego mogli wybrać jeden z utworów niemieckiej grupy rockowej Silbermond: „ Das Beste“ oraz  „Augen zu“ .

Uczniowie T15 wzięli również udział w konkursie muzycznym, po raz pierwszy organizowanym  z okazji EDJ w naszej szkole.

Wszystkim uczestnikom konkursów serdecznie gratulujemy i zapraszamy Was do kolejnych edycji  w przyszłym roku!!!

Zespół Nauczycieli Języków Obcych