“Teatr jest miejscem, w którym człowiek staje twarzą w twarz ze swoją naturą w czystej postaci. Po obejrzeniu spektaklu “Szewcy” w Teatrze Polskim we Wrocławiu widz może zadać jedynie pytanie: to sztuka napisana w XX wieku, czy dziś? Po dobrej, 150-minutowej zabawie zatapia się w refleksji na temat tego, do czego dziś dążymy jako społeczeństwo.
Stanisław Ignacy Witkiewicz był autorem bardzo osobliwym. W “Szewcach” podjął tematykę trudną – władzy, rewolucji, pracy, nudy. Wszystko to zostało okryte groteską. Choć dzieło zostało ukończone w 1934 roku, wydawać by się mogło, że w niewyjaśniony sposób przewiduje przyszłość. Uniwersalność tego dramatu pozwala zobaczyć w nim współczesność i właśnie to stało się w Teatrze Polskim.” (Cytat K. Derezińska, dlaStudenta.pl)
Uczniowie klasy 3E wraz z wychowawcą oraz przedstawicielką Trójki klasowej rodziców z zainteresowaniem obejrzeli spektakl, który z pewnością pozostawił w nich wiele wrażeń. Młodzi widzowie z Technikum nr 15 uzyskali szansę intelektualnego odwoływania się do treści i inscenizacji sztuki w przyszłości, miarę upływu czasu oraz własnego rozwoju i edukacji.
Dorota Orylska