21 listopada świętowaliśmy  w naszej szkole Dzień Życzliwości. Tegoroczna edycja obchodzona była pod hasłem „Porozmawiaj, posłuchaj, postaraj się zrozumieć” – dialog międzypokoleniowy, celem której było przełamywanie stereotypów na temat młodzieży wśród osób starszych i na temat seniorów wśród młodych. Dlatego też w naszej szkole mogliście obejrzeć piękną, łączącą pokolenia wystawę fotograficzną pt. „Senior wśród młodych”, podziękować za życzliwość wrzucając do Skrzynki Życzliwości napisaną od siebie  życzliwą karteczkę, albo stać się posiadaczem kotylionu uśmiechu w połączeniu ze słodkim drobiazgiem.

W tegorocznej akcji wsparli nas pracownicy Biura Promocji Urzędu Miasta Wrocławia od których pozyskaliśmy fantastyczne materiały promujące Dzień Życzliwości.

Pamiętajcie !

Uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko. Człowiek życzliwy zawsze znajduje pomocników
i sprzymierzeńców, łatwiej pokonuje wszelkie przeszkody i nawiązuje kontakty. Życzliwość ma tak niezwykłą moc, że wytwarza miłą atmosferę i daje wiele radości, zacieśnia więzy między ludźmi i daje możliwość partnerskiej współpracy. Życzliwość umożliwia rozwiązywanie konfliktów, integruje zespół klasowy oraz pomaga w realizacji wielu czynności i zadań. Istotne jest także to, że aby uzyskać pomoc i sympatię, trzeba samemu dać coś z siebie innym.

Dziękujemy Wam za aktywny udział ,  szczególnie tym którzy byli zaangażowani w organizację tego święta. Tym bardziej cieszy fakt, iż tegoroczny Dzień Życzliwości szczęśliwie zbiegł się z uroczystym otwarciem naszego szkolnego Tygodnia Kultury dzięki czemu to jakże miłe święto nabrało szczególnej wartości

(współ)Organizatorki