Życzliwość , to nie jest akt, to jest styl życia.

Douglas Williams

Jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole „ Dzień Życzliwości”. Od rana pachniało kawą, a na szkolnych korytarzach unosiła się aura życzliwości 🙂 🙂 🙂 W tym dniu można było podziękować za życzliwość tym wszystkim którzy sprawiają, że nasze codzienne smutki i troski przestają przerażać, a życie nabiera kolorów.

Życzliwość to uprzejmość, dobroć, pomaganie innym, pragnienie czyjegoś zadowolenia, przyjaźń, serdeczność, przychylność, troska, empatia – tak wszystkiego po trochu 🙂 Wystarczy miły uśmiech, szczere spojrzenie , dobre słowo i już postrzegamy osobę jako nam życzliwą. Lubimy takich ludzi, lubimy przebywać w ich towarzystwie, czujemy się przy nich bezpiecznie. Życzliwość to taka postawa, gdzie pragnie się tego, co pomyślne i dobre dla drugiej osoby i wyraża troskę o drugiego człowieka.

Jednakże równie ważne jest, abyśmy byli także życzliwi dla siebie samych!!!!! 🙂 Będąc sobie życzliwi, możemy zaakceptować swoje niedoskonałości, polubić siebie, zaakceptować swoje szaleństwa i słabości. Życzliwość to także życie w prawdzie i szczerości oraz serdeczności dla siebie i innych ludzi.

Za udoskonalenie szkolnego Dnia Życzliwości dziękujemy jak zawsze życzliwym:
p. Annie Jankowskiej
p. Dorocie Żyburze–Łyko
p. Joannie Rombalskiej
p. Jolancie Kindlik

oraz Samorządowi Szkolnemu i innym którzy wspierali naszą akcję 🙂

pedagog
Katarzyna Hodera