W dniu 5 grudnia 2016 roku nasi maturzyści, uczniowie klasy 4 TF zostali zaproszeni do uczestnictwa w projekcie SWPS pod nazwą: „Dzień z Prawem”.

To wydarzenie pozwoliło bliżej poznać tę fascynującą dziedzinę wiedzy i odpowiedzieć na wiele postawionych pytań m.in.: w jaki sposób prawo chroni nas przed zalewem mowy nienawiści w sieci?, czy wolność słowa w Internecie ma swoje granice i jakie konsekwencje grożą za ich przekroczenie?

Uczniowie uczestniczyli w wykładzie dr hab. Teresy Gardockiej prof. Uniwersytetu SWPS, pt.: „Mowa nienawiści” oraz w spotkaniach interaktywnych prowadzonych przez wybitnych prawników i wykładowców SWPS. Młodzież miała niepowtarzalną okazję, wspólnie z prowadzącymi porozmawiać o wolności słowa w sieci oraz zastanowić się nad nowoczesnymi technologiami

czy są szansą, czy zagrożeniem dla ludzi.

Bo przecież narodziny sztucznej inteligencji to już tylko kwestia czasu!!!. Coraz częściej maszyny samosterujące, samochody stają się autonomicznymi jednostkami działającymi na podstawie algorytmów. Czy więc prawo jest gotowe na nadejście ery nowych technologii? Na te i inne ważne pytania, młodzież wspólnie poszukiwała odpowiedzi!

Pedagog
Elżbieta Rurkowska–Kamel