Trudny poranek, deszcz za oknem, a w sali 204 klasa 1TA, piękne jesienne liście, kasztany, jabłka, śliwki, orzechy i przede wszystkim „Czytanie z porami roku w tle”.

Aleksandra Wybraniec z klasy 4TE opowiedziała o swojej ulubionej książce „Idealna dziewczyna” Jennifer Strickland, historii jednej z najsłynniejszych modelek Armani’ego. Przeczytała również piękny fragment wyznań autorki, która w bardzo osobisty sposób opowiada o swoim życiu oraz bolesnym upadku, którego doświadczyła.

Kacper Maziarz z klasy 3TB zaproponował swoim młodszym kolegom i koleżankom thriller dla młodzieży pt. „Krąg” S. Elfgren i M. Strandberg, historię dziewcząt, które w małym miasteczku Engelsfors, po zamordowaniu przez kogoś ich szkolnego kolegi, pewnej nocy, którą rozjaśnia czerwony księżyc, odkrywają w sobie magiczne moce oraz to, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. Aby przeżyć, muszą działać wspólnie, tworząc magiczny krąg.

Karolina Dąbrowska z wielkim zaangażowaniem wprowadziła wszystkich w historię bohaterów „Zanim się pojawiłeś” Moyes Jojo, powieści o miłości i trudnych wyborach, która nie kończy się w sposób przewidywany przez czytelnika.

Dominika Nowak z klasy 4TF przedstawiła powieść „Dr Jeckyll i pan Hyde” R. L. Stevensona, historię cenionego londyńskiego lekarza Henry’ego Jekylla, który uważa, że każdy nosi w sobie dwa przeciwstawne charaktery: jawną prawość i dobroć oraz skrywane zło, agresję i dążenie do destrukcji.

Wszystkie utwory wzbudziły zainteresowanie młodzieży, a to właśnie jest celem akcji „Czytanie z porami roku w tle” przygotowywanej przez panie H. Polańską i J. Wysoczańską oraz naszych wyjątkowych uczniów.

Przygotowała Jolanta Wysoczańska.