Końcówka zeszłego tygodnia przebiegła pod znakiem wystaw artystycznych. 2 lutego w galerii Bardzo Ładne Miejsce odbył się wernisaż wystawy uczennicy klasy 2TC – Ingi Hornik. Dzień później, 3 lutego, w Młodej Galerii swoje prace zaprezentował Alex Gajda z 3TF. Oba wydarzenia przyciągnęły szeroką publiczność, natomiast prace uczniów – szereg dyskusji i sporo inspiracji.

Znam prace Ingi zaocznie, nigdy nie pozwoliła poświęcić im więcej czasu, nigdy się nie narzucała, nie miała potrzeby; znajomość ta pozwala jednak już teraz, już dziś rozkochać się w tej autorskiej wystawie, polecić, ogwiazdkować na maksa; Ingi płótna przywodzą na myśl wiejski obraz kapliczki, no bo tam kapliczka taka stała polna leśna zamajona, mnie to zawsze jak ja widzę takie coś tak furkoczą te proporczyki, jaskółeczki przy tym krzyżu z drewna i chciałem posiedzieć chwilę, słońce zachodzi, jętka robi się właśnie; jutro też warto przysiąść.

Marek Sosnowski

 

Jeśli dziś nie mogę czegoś dosięgnąć, jutro zbuduję drabinę i zdobędę to. Zaczynałem w podstawówce, jako kopista prac innych, a teraz… Oceńcie sami.

Alex Gajda

Wystawa autorska Alexa Gajdy zatytułowana Linie: papier, ołówek i linia; tyle Alexowi wystarczy aby porwać nas w świat swoich marzeń, osiągnięć i wizji; jeżeli dodać do tego ogromną dojrzałość młodego artysty to otrzymamy papkę, która dobrze wypieczona będzie nazwana sztuką.

Marek Sosnowski

 

Fotorelacja:
Aneta Ligenza
Jacek Sztobryn