6 marca w LO nr X odbył się finał 50. Olimpiady Krajoznawczej Dolnego Śląska.

Uczestniczyli w nim uczniowie z trzynastu szkół podstawowych, pięciu szkół gimnazjalnych oraz dziesięciu ponadgimnazjalnych. Olimpiada została objęta patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Instytutu Geografii i Rozwoju Regionalnego Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Oddziału Wrocławskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego. 

Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów – Weronika Morańska i Bartosz Pisaniak z klasy 3TC oraz Kornel Trzciński z klasy 2TD.

Uczestnicy olimpiady rozwiązywali testy z wiedzy krajoznawczej, topograficznej, o ruchu drogowym oraz z pierwszej pomocy. Jedną z konkurencji było również rozpoznawanie slajdów z atrakcji turystycznych Dolnego Śląska. Po zakończonych zmaganiach, w oczekiwaniu na wyniki, uczniowie i nauczyciele wysłuchali wykładu dr Janusza Łacha  na temat „Nepal – Indie kraina niesamowitych różnorodności przyrodniczych”. 

Rywalizacja w kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych była bardzo silna. 

I miejsce zajęło LO nr XII, II miejsce LO nr XIV – gratulujemy.

Reprezentacja naszej szkoły zajęła 9 miejsce.

Dobrze, że mogliśmy wziąć udział w tej olimpiadzie i zmierzyć się z uczniami z najlepszych liceów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku, w 51. Olimpiadzie Krajoznawczej Dolnego Śląska spiszemy się lepiej.

Opiekun grupy:
Małgorzata Ząbek