Dziewczyny z Naszej Szkoły w swojej kategorii zdobyły I Miejsce zespołowo oraz III Miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego.

W klasyfikacji ogólnej zawodów. W dniu 23 maja na obiektach sportowych i poligonie Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych imienia generała Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu (WSOWL) rozegrane zostały XIII Otwarte Zawody Sportowo-Obronne Młodzieży Ligi Obrony Kraju Dolnego Śląska – WROCLOK 2015.

W zawodach brała udział młodzież reprezentująca wszystkie typy szkół, organizacje i środowiska młodzieżowe województwa Dolnośląskiego urodzona w latach 1994-1999.

Na trasie marszobiegu liczącej ok. 8 kilometrów drużyny miały do wykonania 9 zadań-konkurencji techniczno-sprawnościowych: zakładanie odzieży ochronnej i pokonanie terenu skażonego, udzielenie pomocy rannemu oraz transport na noszach, rzut granatem do celu, wymiana koła w samochodzie terenowym, ustawienie namiotów, pokonanie przeszkody wodnej na pontonie, wykrywanie celów na punkcie zwiadowczym i na trasie oraz pokonanie wybranych przeszkód na Ośrodku Sprawności Fizycznej a także 3 konkurencje strzeleckie: strzelanie z karabinka pneumatycznego, strzelanie z pistoletu pneumatycznego to tarcz typu biatlonowego (opadające) oraz strzelanie dokładne z karabinka sportowego (kbks) na 50 m.

W tym roku szkołę reprezentowała sama drużyna dziewcząt:

Joanna Chlebowska (kapitan drużyny – ubiegłoroczna absolwentka), Anna Borecka (3TB), Martyna Wiktorska (2TE), Katarzyna Górnik i Natalia Lubczyńska (1TB) oraz Karolina Kretowicz (strzelec – ubiegłoroczna absolwentka).

Motywacja dziewcząt, wola walki, hart ducha, pozytywne nastawienie oraz kompleksowe przygotowanie pozwoliły powtórzyć sukces z ubiegłego roku.

Dziewczyny w swojej kategorii zdobyły I Miejsce zespołowo oraz III Miejsce w strzelaniu z karabinka pneumatycznego
w klasyfikacji ogólnej zawodów.

Zwycięstwo to pozwoliło spełnić marzenie dziewcząt – start w zawodach centralnych ( w ubiegłym roku nie mogły, gdyż żadna nie posiadała prawa jazdy).

Przed nami Mistrzostwa Ligi Obrony Kraju w Wieloboju Obronnym, które odbędą się w dniach 19-21 czerwca 2015 r. w Centrum Szkolenia Wojsk Łączności i Informatyki w Zegrzu k/ Warszawy.

Dziewczyny już ostro trenują, trzymajcie kciuki.