Klasa 3tc (technik cyfrowych procesów graficznych) tydzień rozpoczęła od pytania o pierwszeństwo pasji nad pragmatyką w swoim życiu. Przyszli graficy i poligrafowie reprezentowali naszą szkołę na VI już Debacie Oksfordzkiej zorganizowanej przez Politechnikę Wrocławską. 
Debata Oksfordzka jako sztuka prowadzenia dyskusji, prezentowania argumentów, wypowiadania się i słownego pokonywania przeciwnika, prezentującego stanowisko przeciwne zaintrygowała uczestników. Debata polegała na tym, że dwa zespoły, jeden z wrocławskiego trzeciego liceum i jeden zespół reprezentujący pierwsze liceum z Dzierżoniowa, prowadziły spór na podany wcześniej temat „Co wyrasta z ziaren wiedzy, czyli jak zaplanować swoją przyszłość”. Pasja versus Praxis.
W debacie wypowiadały się obie strony . Jeden zespół bronił danej tezy. Drugi zespół ową tezę negował. Debatę oceniała Rada Mędrców, w skład której weszły znane osobistości ze świata nauki, polityki, biznesu i kultury. Debatę poprowadził pan Bogusław Bednarek, dr hab. Uniwersytetu Wrocławskiego, znany z kwiecistości wypowiedzi i zamiłowania do sytuacji etykietalnych.
Ku zdumieniu naszych uczniów w debacie pragmatyka wygrała z pasją.
 
Marek Sosnowski