W dniu 08.12.2016 r. odbyły się Zimowe Świąteczne Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych Wrocławia o „Wielką Bombkę Wigilijną” Puchar Dyrektora Liceum Ogólnokształcącego nr IV we Wrocławiu.

Zawody rozegrane zostały w konkurencji karabinek pneumatyczny z przeziernikiem (zamknięte przyrządy celownicze – strzelanie dokładne).

Szkołę reprezentowali:

Martyna Wiktorska(4TE), Aleksandra Zaparucha(1TB), Szymon Ryżlewicz(3TA), Hanna Rogala(2TB), Gabriela Łozińska(2TD) oraz rezerwowe Zuzanna Cichuta i Natalia Lubczyńska(2TB).

Drużyna po raz drugi zajęła V miejsce zespołowo w klasyfikacji generalnej (jest to przyzwoity wynik jak na broń z której strzelamy).

Indywidualnie na podium stanęła Ola Zaparucha zdobywając II miejsce z tym samym wynikiem co pierwsze, strzelając z broni nie wyczynowej.

Na wyróżnienie i słowa uznania zasłużyła również Martyna Wiktorska uzyskując całkiem dobry wynik strzelając z broni nie do tego typu strzelań. Słowa uznania należą się również Gabi Łozińskiej (był to jej debiut w zawodach i to od razu w tak trudnej konkurencji) i Szymonowi, który pomimo ogromnego pecha (w trakcie strzelania broń uległa awarii) i tak wystrzelał przyzwoity wynik.

Przed reprezentacją szkoły kolejne zawody 11 stycznia, zawody klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych Wrocławia. Trzymajmy kciuki!