W dniu 15.11.2016 r. odbyły się Międzyszkolne Zawody Strzeleckie o Puchar Dyrektora Wydziału Gimnazjów i Szkół Ponadgimnazialnych Urzędu Miasta Wrocławia z okazji Święta Niepodległości.

Zawody rozegrane zostały w konkurencji karabinek pneumatyczny z przeziernikiem (zamknięte przyrządy celownicze-strzelanie dokładne).

Szkołę reprezentowali: Martyna Wiktorska(4TE), Szymon Ryżlewicz(3TA), Hanna Rogala(2TB), Aleksandra Zaparucha(1TB), Wiktoria Socha(1TE) oraz rezerwowa Natalia Lubczyńska(2TB).

Drużyna zajęła V miejsce zespołowo w klasyfikacji generalnej(jest to wynik poniżej oczekiwań).

Indywidualnie Ola Zaparucha stanęła na podium zdobywając III miejsce i to ona zrobiła wynik dla drużyny. Nieźle wystrzelali również Martyna i Szymon.

Należy jednak zaznaczyć, że wynik zespołu to i tak najlepszy wynik uzyskany przez drużyny strzelające z broni wypożyczonej z LOK-u. Drużyny z pierwszych czterech miejsc strzelały z broni wyczynowej (będącej własnością tych szkół).

Przed reprezentacją szkoły kolejne zawody 8 grudnia, zawody również w konkurencji karabinek pneumatyczny z przeziernikiem. Trzymajmy kciuki!